info@rychlopujcky.eu

Fenomén v podobě rychlých půjček

V posledních letech neustále přibývá lidí, kteří se rozhodnou pro nebankovní sektor. Hlavním lákadlem jsou jednoduše získané úvěry pro každého.

Bankovní úvěry jsou čím dál tím nevýhodnější a navíc i hůře dostupné než tomu bylo ještě před pár lety. Tato skutečnost mnohé z nás nutí hledat i jiné cesty ke spotřebitelským úvěrům. Na ruku jim jdou nebankovní společnosti, které nabízí výhodné a hlavně rychlé půjčky. Co vám „nebankovky“ v současné době vlastně mohou nabídnout?

Rychlé půjčky bez úroku

Banky i nebankovní společnosti profitují právě z úrokových sazeb. Ovšem v tomto případě se mějte na pozoru! Pokud si potřebujete půjčit menší obnos peněz třeba jen na pár dní, tak právě tyto rychlé půjčky jsou tou správnou volbou. Zpravidla se jedná o půjčky v krátkém časovém horizontu, u kterých je dlužník povinen splatit pouze půjčenou jistinu, nikoliv další úroky. Jedná se tedy o velmi výhodný úvěr, tedy za předpokladu, že se dlužník se splácením neopozdí. V opačném případě jsou poplatky a sankce za pozdější splacení velmi nevýhodné.

Tento druh půjček využijí hlavně tací žadatelé, kteří potřebují mít určitý obnos peněz co možná nejdříve. Zpravidla se jedná o vykrytí větších výdajů či v případě, kdy čekáte několik dní na výplatu. Většinou peníze získáte ihned na místě při podpisu smlouvy nebo je můžete mít k dispozici do druhého dne na účtu. Jenom pozor tyto snadno získatelné úvěry jsou velkým lákadlem hlavně v období vánočních svátků a letních dovolených. I když se určitě jedná o příjemný způsob jak získat určitý obnos peněz poměrně snadnou cestou, vše dobře zvažte.

Benevolentní spotřebitelské úvěry

Na letní dovolenou, zařízení interiéru nebo třeba studium. Spotřebitelské úvěry jsou velmi benevolentní a s jejich pomocí je možné zafinancovat téměř cokoliv. U nich je ale zapotřebí počítat s vyšší úrokovou sazbou, na to pozor! Na druhou stranu není zapotřebí pro jejich získání zástava nemovitosti, jako je tomu například v případě hypotéky.