info@rychlopujcky.eu

Těžká finanční situace může zastihnout každého z nás

V těžké životní situaci se může doslova ze dne na den ocitnout každý z nás. V takovém případě jistě uvítáte rychlé řešení v podobě nebankovního úvěru.

V dnešní nestálé době není vůbec nic těžkého ocitnout se doslova ze dne na den bez zdroje příjmu a tudíž doslova na hranici přežití. Finanční prostředky na bydlení, energie, obživu ukrajují stále větší krajíc z našeho měsíčního rozpočtu a je spousta lidí, kteří žijí doslova od výplaty k výplatě. Navíc dlouhodobější předpověď není nijak optimistická, ceny budou neustále narůstat. Řada z nás bude mít tak do kapsy ještě hlouběji. Co dělat, když se ocitneme v tíživé finanční situaci?

Ruku na srdce, pokud jsme přišli o zaměstnání, žádná banka nám s klidným svědomím nepůjčí. Jedinou možnost tak představují nebankovní společnosti, které mají přeci jenom mírněji nastavené podmínky pro schválení úvěru. Hodí se ale také v situaci, kdy potřebujete mít k dispozici peníze okamžitě, a nechce se vám podstupovat zdlouhavý schvalovací proces v bance. Navíc vidina tolik nenáviděné byrokracie a papírování na oblibě bankovním úvěrům příliš nepřidá. 

Ať už neočekávané výdaje, vykrytí doby do další výplaty nebo třeba finanční obnos na letní dovolenou dokáže spolehlivě vyřešit právě nebankovní sektor. Schvalovací proces je velmi rychlý a netrvá déle než několik dní. Pokud se jedná o menší částku, velmi často peníze získáte už při podpisu smlouvy.

Benevolentní podmínky nejsou na škodu

Spotřebitelský úvěr v bance je spjat s řadou podmínek, kterým musí každý žadatel vyhovět. Podmínky se navíc každým rokem ještě zpřísňují. Možná by vás překvapilo, jak málo stačí, abyste nakonec odešli s nepořízenou.

Mimo bankovní sektor je to ale mnohem jednodušší. Většina společností v nebankovním sektoru totiž čeká na odmítnutí žadatele bankami s otevřenou náručí. Většinou tedy příliš nezkoumá výši příjmů ani záznamy v registrech dlužníků. Je na uvážení každého žadatele, zda bude v budoucnu schopen úvěr splácet.