info@rychlopujcky.eu

Přednosti a nevýhody spotřebitelského úvěru

Ty tam jsou doby, kdy jste si museli nejdříve našetřit, abyste si mohli dopřát vše, po čem vaše srdce prahlo. Se spotřebitelským úvěrem je to snadné!

karta

Dnešní uspěchaná doba má alespoň jednu výhodu – vše můžete mít téměř okamžitě. Toužíte po vlastním bydlení, novém automobilu nebo třeba po exotické dovolené? Není potřeba čekat, než si našetříte! S pomocí spotřebitelského úvěru si můžete dopřát i takové sny, na které byste jinak museli šetřit i několik let.

Spotřebitelské úvěry tvoří hned po těch hypotečních druhou nejčastější variantu úvěrových produktů, pro kterou lidí chodí do banky. Je to pochopitelné, ceny neustále rostou a ne každý je schopen najednou nashromáždit větší obnos peněz. Díky spotřebitelskému úvěru si můžete splnit sny okamžitě. Ovšem ještě než se pro takový krok rozhodnete, zvažte všechny pro a proti.

Mezi největší klady spotřebitelského úvěru bezesporu patří svoboda a volnost dopřát si okamžitě přesně to, po čem toužíte. Splácení si můžete navíc rozložit na delší časové období a pro váš rodinný rozpočet to nebude představovat takovou zátěž.

A jaké jsou nevýhody? Rozhodně jich není málo!

Ruku na srdce, některé úvěry nejsou poskytovány za zcela transparentních podmínek a tak může být těžké se v nich mnohdy orientovat. To může znamenat nemilá překvapení pro toho, kdo se pro takový druh úvěru rozhodne. Obecné pravidlo zní, že pokud se vám úvěr zdá až příliš výhodný, bude někde háček.

Nikdo vám peníze nepůjčí zadarmo, to je vám asi známo. Ovšem každý úvěr je jinak výhodné. Rozhodující je v tomto případě RPSN, tedy výše úroků, poplatků atd.

Jedná se o závazek, který bude vaší součástí třeba i několik let. Každý měsíc tak budete muset vydělat finanční obnos nad rámec vašich potřeb, který bude ve prospěch věřitele. Před podpisem smlouvy se tak dobře ujistěte, že budete schopni dlouhodobě dostát závazkům, které jsou v ní uvedeny. Splátka úvěru by měla tvořit maximálně 40% příjmů. V opačném případě může být úvěr až příliš svazující.