info@rychlopujcky.eu

Za jakých okolností se pro úvěr rozhodnout?

Hned po hypotékách vévodí úvěrovým produktům spotřebitelské úvěry. Jejich nespornou výhodou je jejich benevolentnost. Navíc je naleznete v nabídce nejenom bank, ale i nebankovních společností. Jsou tedy poměrně snadno dostupné pro každého. Za jakých okolností je výhodné se pro ně rozhodnout. A kdy vsadit právě na nebankovní společnosti, které nás každý den zahlcují výhodnými nabídkami jejich úvěrových produktů?

Co je to spotřebitelský úvěr?

S největší pravděpodobností není zapotřebí spotřebitelský úvěr nijak dlouze představovat. V současnosti ho najdeme v nabídce většiny bank, ale i nebankovních společností. Jedná se půjčku, která je zpravidla poskytována soukromé osobě. Může, ale nemusí být zajištěná zástavou a každoročně se pro tento typ úvěru u nás rozhodne tisíce lidí. Je to pochopitelné, jedná se o jeden z nejsnáze dostupných úvěrových produktů vůbec. Pokud navíc žádáte u banky, u které máte vedený i spotřebitelský úvěr, je celé vyřízení o to jednoduší. Banka už má totiž určité povědomí o finanční gramotnosti žadatele a vše je tak o poznání jednoduší.

Spotřebitelský úvěr u nebankovní společnosti

Spotřebitelský úvěr je dobré využít za předpokladu, kdy potřebujete mít k dispozici určitý obnos peněz, ale zároveň nechcete být svázáni hypotékou. Nabídky spotřebitelských úvěrů najdete i u nebankovních společností. Ty ale zpravidla nabízí nižší úvěry, ale i nenevolentnější podmínky. Není výjimkou třeba spotřebitelský úvěr, kde není zapotřebí dokládat výši příjmu nebo případy, kdy společnost žadatele neprověřuje v registru dlužníků. Dalo by se tak říci, že nebankovní sektor je určen primárně pro rizikové žadatele, kteří mají problém v bance úvěr získat. Nebankovní sektor ale zpravidla poskytuje vyšší RPSN, což nemusí být vždy výhodné. Záleží, jaké okolnosti vás vedou k uzavření úvěrové smlouvy.