info@rychlopujcky.eu

Kdy dát přednost nebankovní společnosti?

V nebankovním sektoru je možné získat spotřebitelský úvěr o poznání snadněji, než je tomu v bankách. Jak moc jsou ale tyto úvěry skutečně výhodné?

Nebankovní společnosti jsou pro řadu lidí velkou neznámou. Navíc se o nich velmi často hovoří ve spojitosti s nevýhodnými úvěry, vysokými úrokovými sazbami či skrytými poplatky. Na druhou stranu je ale zapotřebí poznamenat, že pro jiné představují jedinou záchranou stanici na cestě před krachem. Kde je tedy skutečně pravda a v jaké situaci je skutečně výhodné vsadit právě na nebankovní společnost?

Je pravda, že nebankovní sektor je v mnoha ohledech přinejmenším kontroverzní. Najdeme v něm celou řadu poskytovatelů úvěrů, které nejsou pod dohledem České národní banky. Možná ale právě díky tomu v jejich nabídce najdeme úvěrové produkty, které jsou v mnohých ohledech benevolentnější než ty v sektoru bankovním.

Když peníze potřebujete co možná nejdříve

V životě každého z nás mohou nastat situace, kdy potřebujeme mít k dispozici větší či menší obnos peněz. Samozřejmě můžeme o úvěr zažádat v některé z českých bank, koneckonců jich je u nás dost. Ovšem v bankách přistupují ke každému žadateli individuálně a delší schvalovací proces je tak skoro pravidlem. Pokud tedy nechcete zbytečně čekat, zažádejte raději u nebankovní společnosti. Peníze budete mít k dispozici o poznání dříve, u menších úvěrů dokonce při podpisu smlouvy.

Když patříte mezi rizikové žadatele

Ještě než je vám úvěr v bance schválen, banka zjišťuje, zda splňujete všechny podmínky pro jeho získání. Tedy jinak řečeno, jaká je vaše bilance. Pokud je příliš nízká, většinou vám banka úvěr nenabídne nebo nabídne, ale za výrazně zpřísněných podmínek. V takovém případě je skutečně výhodnější zavítat do některé z nebankovních společností.

Zde získáte úvěr o poznání snáze, i za předpokladu, že vás banka vyhodnotila jako rizikového žadatele. Není zapotřebí dokládat výši příjmů a je jen na vašem zvážení, zda budete schopni úvěr splácet.