info@rychlopujcky.eu

Nečekané výdaje, na které se v rodinném rozpočtu nedostává

Se stále narůstající inflací pociťuje stále větší procento lidí její dopad. Ceny potravin, energií i služeb vzrostly raketově o desítky ne-li stovky procent.

Nečekané události, které svět v posledním měsících sužují, ovlivňují i ekonomickou situaci v České republice. Dokonce lidé, kteří nikdy v minulosti nepociťovali potřebu řešit své finance, se dostávají do situace, kdy se musí zásadním způsobem omezit ve svých výdajích. Stouply i úrokové sazby hypoték jako reakce na stále se zvyšující inflaci.

Obliba spotřebitelských úvěrů v posledních letech stoupá. Ovšem společně s ní i počet zamítnutých úvěrů. Spotřebitelský úvěr je totiž historicky nejvíce nedosažitelný. Banky musí navíc provést důkladnou lustraci každého žadatele a ne každý z nich nakonec odchází se schválenou žádostí. I z tohoto důvodu začíná pomalu přibývat i nebankovních úvěrů, jejichž poskytovatelé mají na žadatele přeci jenom nižší nároky.

Půjčka od nebankovní společnosti má navíc celou řadu nesporných výhod, které uvítají nejenom rizikoví žadatelé. Vyřídíte jí snadno i online bez potřeby osobní návštěvy společnosti. Stačí vyplnit formulář na daných internetových stránkách, navolit podmínky a několik minut počkat na vyjádření. Dáváte raději přednost osobnímu kontaktu? Nevadí! O půjčku můžete zažádat klidně i na některé z poboček společnosti. Vyřízení je snadné a peníze máte většinou k dispozici při podpisu smlouvy. Mnoho lidí vsází na nebankovní sektor právě díky snadnému vyřízení.

Nespornou výhodou je i krátký schvalovací proces. Potřebujete mít k dispozici určitý obnos peněz co možná nejdříve? Schází vám peníze do výplaty nebo se objevil nečekaný výdaj, se kterým se v rodinném rozpočtu nepočítalo? Tak právě v těchto případech představuje snadné řešení nebankovní půjčka.

Jedná se však o nebankovní sektor, proto je přeci jenom zapotřebí brát v potaz i vyšší úrokovou sazbu než je nastavená v bankách. U vyšších úvěrů bude navíc nejspíše zapotřebí zástava nemovitosti nebo ručitel.