info@rychlopujcky.eu

Kontroverznost nebankovních úvěrů

Nebankovní úvěr dnes sjednáte až překvapivě snadno. Je ale skutečně tak výhodný, jak se na první pohled jeví nebo je vše jinak? To si povíme…

Pokud se jedná o úvěrové produkty, většina lidí dá přednost bankovním institucím, které vedou, co se týká důvěryhodnosti. Nesmíme však opomenout zmínit i nebankovní sektor, který je k žadatelům zase o poznání benevolentnější. Přesto se mu řada lidí vyhýbá, neboť je znám pro své skryté poplatky a vyšší úrokovou sazbu. Pro koho je tedy vlastně nebankovní sektor určený a je skutečně tak výhodný, jak mu řada lidí přisuzuje? Možná vás překvapí, že má i celou řadu výhod.

Pokud potřebujete peníze co možná nejrychleji, v bance je nezískáte!

Banky jsou všechno jenom ne rychlé při vyřizování úvěrových žádostí. Musíte se tak obrnit jistou dávkou trpělivosti, neboť tento proces může trvat i několik týdnů. Navíc se návštěva banky neobejde bez nutné dávky byrokracie a papírování. Žádost je také s nejasným výsledkem, neboť se podmínky pro žadatele každým rokem zpřísňují.

Nebankovní společnosti přistupují k žadatelům s rozdílným přístupem. Věděli jste, že o úvěr můžete zažádat snadno i online bez nutnosti osobní návštěvy společnosti. Snadno si otevřete online formulář, navolíte podmínky, přiložíte potřebné dokumenty a pak počkáte několik minut na vyřízení. Pokud je žádost schválena, peníze můžete mít k dispozici klidně do druhého dne. Dáváte raději přednost osobní návštěvě? I ta je možná. V takovém případě jsou vám peníze k dispozici při podpisu smlouvy. V situacích, kdy potřebujete mít peníze k dispozici co možná nejdříve, jsou nebankovní společnosti jasnou volbou.

Banka vás shledala nedůvěryhodným žadatelem o úvěr

Ano, i tato možnost se nabízí. Potýkat se s ní musí hlavně žadatelé, kteří nejsou schopni doložit výši svých příjmů, či se v minulosti potýkali s neschopností splácet. I v tomto případě je výhodnější zvolit nebankovní sektor, kde jsou společnosti ke svým žadatelům více než vstřícní.